Насьогодні в Гарант-АСІСТАНС існують два основні етапи ідентифікації шахрайських дій у сфері врегулювання збитків за договорами страхування:

1. Виявлення підозрілих подій, які мають більш високу ймовірність відношення до страхового шахрайства. 

На даному етапі спеціалістами Компанії здійснюється аналіз матеріалів страхової справи на виявлення ознак страхового шахрайства, застосовуються спеціальні бази даних із статистичною інформацією відносно таких випадків.Одною з основних ознак страхового шахрайства є невідповідність розміру та характеру заявленого збитку причинам та обставинам настання страхового випадку. У такому випадку для з’ясування відповідності механізму події характеру та розміру пошкоджень, отриманих ТЗ в результаті її настання, призначається спеціальна транспортно-трасологічна (автотехнічна) експертиза.

Головними задачами автотехнічної експертизи є:

А) Встановлення несправностей транспортного засобу, які загрожували безпеці руху, їх причин та часу виникнення (до ДТП, внаслідок неї або після неї) та можливості виявлення несправностей звичайними методами контролю за технічним станом ТЗ; визначення ступеня та механізму впливу несправності на виникнення та розвиток пригоди.
Б) Встановлення механізму пригоди та його елементів:
швидкості руху (за наявності гальмових слідів);
гальмового шляху та шляху, потрібного для повної зупинки ТЗ;
траєкторії руху;
відстані, пройденої ТЗ за певні проміжки часу, та інших просторово-динамічних характеристик пригоди.
В) Встановлення дій водія ТЗ за певної дорожньої ситуації відповідно до технічних вимог Правил дорожнього руху, а також чи мав він з моменту виникнення небезпеки технічну можливість запобігти пригоді.

Основними завданнями транспортно-трасологічної експертизи є:

А) Ідентифікація або визначення родової належності (встановлення марки, моделі) за слідами, залишеними ТЗ.
Б) Визначення взаємного розміщення ТЗ під час їх зіткнення.
В) Визначення місця зіткнення ТЗ і місця наїзду на перешкоду, встановлення механізму утворення слідів.

Іншими найпоширеними ознаками страхового шахрайства є :

  • Невідповідність обстановки на місці настання страхового випадку поясненням його учасників.
  • Наявність неправдоподібних свідчень та суперечливих пояснень щодо причин та обставин настання страхового випадку.
  • Надання Заявником документів, що мають ознаки підробки, фальсифікації та ін.
  • Наявність хоча б однієї з наведених вище ознак є підставою для ініціювання проведення страхового розслідування.

2. Передача матеріалів страхової справи із підозрою на страхове шахрайство для розслідування співробітникам служби безпеки Компанії. 

Працівниками служби безпеки здійснюються заходи з проведення страхових розслідувань для з’ясування причин та обставин настання події, що має ознаки страхового випадку, а також визначення розміру збитку та суми страхового відшкодування. Проводяться розслідування за фактами порушення термінів та процедури врегулювання збитків відповідальними працівниками Компанії та інших сервісних компаній, залучених до процесу врегулювання збитків.Здійснюються виїзні перевірки підрозділів Компанії та інших сервісних компаній, залучених до процесу врегулювання збитків, за фактами порушень з метою:

  • встановлення фактів порушень термінів та процедури врегулювання збитків;
  • встановлення обґрунтованості прийнятих рішень щодо події, яка має ознаки страхового випадку;
  • аналізу результатів перевірок та підготовки висновку щодо застосування відповідних заходів;
  • підготовки та організації відповідних заходів для унеможливлення випадків страхового шахрайства.

Вихідні дані служби безпеки за підозрілими страховими випадками є надзвичайно важливими для подальшого прийняття відповідних рішень. Якщо факт страхового шахрайства підтверджено, на основі даної інформації страховик має право відмовити страхувальнику у виплаті за заявленою подією.

Спираючись на наших співробітників та представників з багаторічним досвідом роботи ми маємо можливість своєчасно виявляти сумнівні причини та обставини пошкоджень, а також ознаки страхового шахрайства і оперативно проводити страхові розслідування. Налагоджена співпраця з компетентними органами дозволяє здійснювати проведення спеціальних експертних досліджень та збір доказової бази щодо встановлення істинних причин та обставин події.

Для довідки: за 2010 рік співробітниками Компанії проведено більш ніж 100 страхових розслідувань, загальна сума зменшення розміру страхових виплат становить біля 2 млн. грн.

 

ПРОТИДІЯ СТРАХОВОМУ ШАХРАЙСТВУ

У грудні 2010 року працівниками ТОВ «Гарант-АСІСТАНС» попереджено спробу незаконного отримання страхового відшкодування на суму 90 тис. грн. за договором КАСКО. Після настання пожежі Страхувальник вступив у змову з банківськими працівниками, збільшивши ринкову вартість застрахованого автомобіля Chevrolet Lacetti з метою отримання страхового відшкодування. При наданні заявникові матеріалів розслідування, які підтверджували факт шахрайства та фальсифікації, останній відмовився від страхового відшкодування.

У січні 2011 року співробітники ТОВ «Гарант-АСІСТАНС» попередили спробу незаконного отримання страхового відшкодування на суму 224 тис. грн. за договором КАСКО. З метою незаконного отримання страхового відшкодування за пошкоджений автомобіль Toyota Avensis, представник Страхувальника надала довіреність на право керування застрахованим автомобілем, яку було укладено у день події, однак вже після її настання. Після проведення аналізу матеріалів справи було правомірно відмовлено у виплаті страхового відшкодування.

У квітні 2011 року працівниками ТОВ «Гарант-АСІСТАНС» попереджено спробу незаконного отримання страхового відшкодування на суму 45 тис. грн. за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. З метою незаконного отримання страхового відшкодування за пошкоджений Lexus, Страхувальник вступив у змову з власником пошкодженого автомобіля, інсценував дорожньо-транспортну пригоду і отримав відповідні документи. Співробітниками ТОВ «Гарант-АСІСТАНС» було установлено невідповідність обставин пригоди та пошкоджень автомобілів. Після пред’явлення власникові пошкодженого автомобіля матеріалів розслідування, що підтверджують факт протиправних дій та спробу шахрайства, він написав заяву про відмову у виплаті страхового відшкодування.

У липні 2011 року працівниками ТОВ «Гарант–АСІСТАНС» попереджено спробу незаконного отримання страхового відшкодування за договором КАСКО на суму понад 40 тис. грн. З метою незаконного отримання страхового відшкодування представником страхувальника було заявлено, що він залишив автомобіль VOLKSWAGEN PASSAT B6 на обочині лісу, а коли повернувся – побачив пошкоджену автівку. Однак були доведені факти, що того ж самого дня, але за часом раніше, відбулася дорожньо–транспортна пригода за участю автомобіля страхувальника та ще двох автівок на території Росії. Завдякі вмілої організації проведення страхового розслідування та налагоджіній співпраці з компетентними органами, співробітниками ТОВ «Гарант-АСІСТАНС» було виявлено та задокументовано спробу страхового шахрайства.

 

 

Зворотній зв’язок

Номер телефону (з кодом)